I Transgraniczne Zawody Nordic Walking

I Transgraniczne Zawody Nordic Walking

Chodzisz z kijami? Przyjdź 3 maja na stadion lekkoatletyczny

Zapraszamy serdecznie 3 maja do wzięcia udziału w I Transgraniczych Zawodach Nordic Walking. Niech nikogo nie zwiedzie nazwa zawody. W imprezie może wziąć udział każdy. Nie ważny jest ani wiek ani umiejętności. Ważna  jest jedynie chęć  aktywnego spędzenia  wolnego czasu. Zapraszamy całe rodziny chodzących i biegających.  Tych co już chodzą z kijami i tych, którzy nigdy nie próbowali tej formy rekreacji.

Zachęcamy wszystkich żeby ten wolny dzień spędzili na aktywnym wypoczynku. Będzie też   doskonała okazja do skorzystania z rad fachowców.  Instruktorzy NORDIC WALKING będą uczyć techniki poruszania się z kijami, prawidłowej rozgrzewki, oraz ćwiczeń rozciągających po spacerze z kijami.

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w krośnieńskim spacerze Nordic Walking organizatorzy zapewniają pamiątkowe koszulki i dyplomy, a dla zwycięzców Puchary i nagrody rzeczowe.

Impreza jest elementem projektu  „ Akademia rekreacji ruchowej pogranicza” 2013; przez sport i rekreację ku współpracy i integracji;  współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

PROGRAM  IMPREZY

7:30 -  9:45 Rejestracja zawodników

9:45 – 10:00 Pokaz prawidłowej techniki

10:00 – 10.15 Otwarcie imprezy; Wspólna rozgrzewka

10:15 -11.15 Start i marsz na dystansie 5 km

11.15 – 11.30 Wspólne ćwiczenia rozciągające

13:00 – 13:30 Dekoracja zawodników

Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 7.30 –  9.45.

„Piechurzy z kijkami” mają do pokonania dystans 5 km po nawierzchni trawiastej.

Wystartujemy ze Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Bursaki i po przejściu jednego okrążenia wyruszymy na trasę. Schodzimy z bieżni bramą tylną na teren basenu, po wyznaczonej trasie przechodzimy w kierunku ścieżki Nordick Walking zlokalizowanej na terenach zielonych nad Wisłokiem. Po wykonaniu 4 okrążeń wracamy tą samą trasa przez teren basenów na stadion lekkoatletyczny gdzie przekroczymy linię mety.

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich amatorów Nordick Walking do wspólnego pomaszerowania razem z nami właśnie 3 maja.

Zaprasza Organizator Zawodów – Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Krośnieńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>